5 nuostabiausios gyvūnų rūšys, kurių niekada negalėsime pamatyti

Primary tabs

Daugiau įdomybių: ČIA

5 nuostabiausios gyvūnų rūšys, kurių niekada negalėsime pamatyti
 

 

Tyranozauras Rex (išnyko prieš 65milijonus metų)

Tyranozauras Rex buvo vienas didžiausių visų laikų mėsėdžių, šie 'mažyliai' užaugdavo iki 6~ metrų aukščio bei 14~ metrų ilgio, jų masė siekdavo 7tonas. Kaip ir kiti tyranozauridai, T.Rexas buvo bipedalas(vaikščiojantis dvejomis) mėsėdis su masyvia kaukole bei svoriu nenusileidžiančia galvai uodega, balansui palaikyti.

T.Rexo fosilijų randama Šiaurės Amerikos uolienose, o jų amžius datuojamas tarp 68,5-65,5 milijonų metų. Jis buvo vienas iš paskutiniųjų dinozaurų rūšių ant išnykimo ribos. Iškastų fosilijų gausa mokslininkams labai padėjo tyrimuose daugelyje aspektų: biologijoje, gyvenimo istorijoje bei biomechanikoje.
Quagga: pusiau zebras, pusiau arklys (išnykęs nuo 1883m.)

Vienas iš Afrikos žymiausių išnykusių gyvūnų, Quagga buvo stepinis zebras, kurių kažkada buvo galima rasti daugybę Pietų Afrikos kyšulio provincijose. Šis porūšis išsiskyrė iš kitų zebrų turėdamas įprasta dryžuotumą tik ant pusės kūno. Quagga KhoiKhoi kalboje reiškė zebras. Ši gyvūnų rūšis išnyko dėl medžioklės, gyvūnai buvo naudojami kailiui, bei mėsai gauti. Paskutinis laukinis Quaga buvo nušautas 1870m. O paskutinis nelaisvėje augintas Quagga mirė 1883m. Rugpjūčio 12d. 'Artis Magistra' zoologijos sode Amsterdame.

Dėl didelės painiavos mėginant atskirti skirtingas zebrų rūšis, ypač plačiojoje visuomenėje, quagga išnyko žmonėms nespėjus susivokti, kad tai atskira gyvūnų rūšis. Quagga buvo pirmasis gyvūnas kurio DNR buvo ištirtas. Neseniai daryti tyrimai parodė, kad Quaga nebuvo atskira rūšis, jie tiesiog labai skyrėsi nuo paprastųjų Afrikos zebrų.

Sterblinis Vilkas arba Tasmanijos Tigras (išnykęs nuo 1936m.)

Sterblinis Vilkas arba Tasmanijos Tigras (išnykęs nuo 1936m.)

Sterblinis vilkas buvo didžiausias žinomas mėsėdis moderniuosiose laikuose. Gimtinė Australija ir Naujoji Gvinėja, manoma, kad išnyko 20-ajame amžiuje. Jis plačiai žinomas, kaip Tasmanijos tigras (dėl savo dryžuotos nugaros), ir taip pat žinomas kaip Tasmanijos vilkas. Tai buvo paskutinis tos rūšies atstovas.

Tasmanijos vilkai išnyko prieš tūkstančius metų Australijoje prieš europiečiams joje įsikuriant, bet dalis jų išgyveno Tasmaijos saloje kartu su keletu kitų endeminių rūšių tokių kaip Tasmanijos Velnias. Pagrindine išnykimo priežastimi yra laikoma medžioklė. 
Šiaurinė Jūros Karvė: beginklis žvėris (išnykusi nuo 1768m.)

Šis gyvūnas anksčiau buvo randamas Azijos pakrantėse, o tiksliau prie Beringo jūros, jį aptiko gamtininkas George Steller. Jūros karvė išaugdavo iki 8metrų ilgio, svoris siekdavo 3tonas. Gyvūnas priminė didžiulius ruonius, bet nuo jų skyrėsi tuom, kad turėjo dvi tvirtas priekines galūnes bei uodega panašią į banginio. Fosilijos rodo, kad Šiaurinė karvė buvo paplitusi po visa Šiaurės Ramiojo vandenyno dalį.
Vis dar gaunami pranešimai Beringo srityje bei Grenlandijoje, kad buvo pastebėti į jūrų karves panašūs gyvūnai, bet kol tokie pranešimai nėra patvirtinti, ši gyvūnų rūšys laikoma išnykusi.

Airijos Elniai: didžiausias elnių atstovas kada nors gyvenęs (išnykęs prieš 7700 metus)

Airijos elnias gyveno nuo Airijos rytinės dalies iki Baikalo ežero. Didysis elnias garsėja įspūdingu dydžiu 2,1metrų aukščio ties pečiais bei dideliais ragais(ragų ilgis sieka 4metrus ir svėrė apie 40kilogramų). Dėl šios rūšies išnykim vėl kalta ne kas kita kaip medžioklė, šie elniai buvo lengvai grobis žmonėms, kadangi jie negalėdavo slėptis miškuose dėl savo ragų dydžio, yra žmonių prieštaraujančių šiai išnykimo priežasčiai, tačiau kitos teorijos dar nepateikė.


Facebook komentarai:

Daugiau įdomybių

4