Gražiausi pasaulyje sodai

Primary tabs

Daugiau įdomybių: ČIA

Gražiausi pasaulyje sodai
 

 

1. „Kosminių hipotezių“ sodas Škotijoje

Šis sodas lankytojams būna atviras tik vieną dieną per metus. Jis buvo įkurtas 1989 m. Sodo išplanavimą įkvėpė gamtos ir matematikos mokslas. J sukūrė žymus dizaineris ir architektūros teoretikas Charlesas Jencksas drauge su savo žmona Maggie Keswick. Kūrėjas norėjo sukurti tokį sodą, kuriame žmogus įkvėptas mokslo, norėtų mąstyti ir kuri. Jis stengėsi išprovokuoti žmogaus protą darbui.
2. Keukenhofo parkas Nyderlanduose

Keukenhofo parkas Olandijoje yra unikalus tuo, kad daugybė įvairiausių rūšių gėlių čia tampa meno kūriniais. Tai pati populiariausia ir žinomiausia vieta Olandijoje. Šiame parke žydi net 7 milijonai tulpių, tarp jų netgi Juodoji tulpė.

3. „Suan Nong Nooch“ tropinis sodas Tailande

Šis, netoli Patajos esantis parkas yra ypač populiarus tarp turistų. Čia viskas atrodo tarsi pasakoje. Parke gausu tailandietiško stiliaus pastatų, vilų ir banketinių salių. Taip pat čia gausu restoranų bei baseinų. Visa parko teritorija užima 600 akrų. 1954 m. šią teritoriją įsigijo du vyrai ir norėjo ją paversti vaisių plantacija, tačiau žemės savininkams pakeliavus užsienyje ir grįžus į Tailandą, buvo nuspręsta čia įkurti tropinį sodą. „Suan Nong Nooch“ tropinis sodas lankytojams duris atvėrė 1980 m. Jį aplanko daugiau nei 2000 lankytojų kiekvieną dieną. 
4. Versalis, Prancūzija

Tai patys įžymiausi sodai pasaulyje. Versalio rūmų sodai buvo įrengti karaliaus Liudviko XIV įsakymu. Šiuose soduose apstu kanalų, oranžerijų ir nuostabiausių gėlių. Sodą statė tūkstančiai darbininkų. Žemės į jį buvo vežamos iš visų Prancūzijos regionų.

5. Kuritibos botanikos sodas Brazilijoje

Šis sodas yra įrengtas Brazilijos mieste Kuritiboje. Tai didžiausias pietų Brazilijos sodas. Jis buvo atidarytas 1991 m. Sode gausu fontanų, krioklių ir ežerėlių. Visas pagrindinis botanikos sodo šiltnamis užima 458 kvadratinius metrus. Visas Kuritibos botanikos sodo plotas – 240 tūkstančių kvadratinių metrų. Šiame botanikos sode auga didžioji dalis Brazilijos gamtoje aptinkamų augalų, todėl sodą labai mėgsta viso pasaulio botanikos mokslininkai ir tyrinėtojai.

6. „Butchart“ sodai Kanadoje

„Butchart“ sodai laikomi vienais nuostabiausių pasaulyje. Šie, 50 akrų užimantys sodai yra netoli Viktorijos ir Vankuverio salų. Jie visada yra atviri lankytojams.

7. Yuyuan sodai Kinijoje

Tikima, kad šie sodai buvo pastatyti per Mingo dinastijos karaliavimą, daugiau kaip prieš 400 m. Čia apstu labirintų, kiniškų tvenkinių ir drakonais margintų sienų. Yuyuan sodai buvo sugriauti ir rekonstruoti kelis kartus. Paskutinį sykį jie buvo atstatyti 1956 m. ir lankytojams duris atvėrė 1961 m.

8. Šalimaro sodai Pakistane

Šalimaro sodai buvo pastatyti 1641 m. tuometinio Pakistano imperatoriaus užsakymu. Šie sodai tęsiasi 658 m nuo šiaurės į pietus ir 258 m nuo rytų į vakarus. 1981 m Šalimaro sodai buvo įtraukti į pasaulinį UNESCO paveldo fondą. Jie yra griežtai saugomi tarptautinių gamtos organizacijų.

9. Mineapolio skulptūrų parkas „EUA“

Šis skulptūrų parkas jau yra tapęs Mineapolio vizitine kortele. Sode apstu Claeso Oldenburgo ir jo žmonos Coosje van Bruggen sukurtų milžiniškų skulptūrų. Jei kada nors viešėsite šiame mieste, būtinai aplankykite šį skulptūrų parką.

10. Ryoanji sodai Japonijoje

Kijote esanti Ryoanji šventykla ir Zen sodai yra žinomi visame pasaulyje. Ši šventykla ir sodai yra geriausias Japonijos kultūros ir grožio suvokimo simbolis. Šventyklą juosia žemos sienos, o sodai yra tobulai sutvarkyti ir dvelkia tobulu minimalizmu. Sodas buvo pastatytas dar XVII a.


Facebook komentarai:

Daugiau įdomybių