Keisčiausi pasaulyje užkandžiai

Primary tabs

Daugiau įdomybių: ČIA

Keisčiausi pasaulyje užkandžiai
 

 1. „Hakarl“. Islandų fermentuotas ryklys

„Hakarl“ – Islandijoje ypač populiarus užkandis. Milžiniški rykliai sugaunami ir keturis-penkis mėnesius vytinami sukabinti, fermentuojami. Maistui patiekiami ryklio mėsos kubeliai, susmaigstyti ant dantų krapštukų. Paprastai kubeliai būna tąsūs ir rausvi arba balti ir minkšti.
2. Balut. Apvaisintas anties kiaušinis

„Balut“ – apvaistintas anties kiaušinis, su dalinai susiformavusiu vaisiumi viduje. Paprastai šis užkandis valgomas pradaužus lukštą ir išgėrus viduje esantį skystį. Tuomet vaisius yra pabarstomas druska ir pipirais bei valgomas žalias. Užkandis ypač populiarus Filipinuose ir dalyje Pietryčių Azijos šalių.

3. Kanniko. Karamelizuoti krabai

Žvilgantys nuo lydyto cukraus ir pabarstyti prieskoniais karamelizuoti krabai primena ir saldumynus, ir žuvį. Šie užkandžiai yra ypač populiarūs Japonijoje. 
4. Casu Frazigu. Itališkas lervų sūris

Brandinant „Rotten“ sūrį, musė Piophila casei padeda savo kiaušinius į jį. Kai gimsta lervos, jos juda per sūrį, kartu su išmatomis gamina fermentus, kurie sūriui suteikia neapsakomai aštrų kvapą, bjaurų skonį ir kreminę, minkštą tekstūrą. Šis sūris kai kurių šeimų patiekiamas per vestuves.

5. Escamomes. Skruzdžių kiaušiniai

„Escamomes“ gaminamas iš juodųjų skruzdėlių kiaušinių, kurie renkami iš skruzdėlių kolonijų, apsigyvenusių agavų laukuose. Svarbu surinkti kiaušinius iki tol, kol iš jų dar neišsirito skruzdėlės, o rinkėjai turi saugotis įgėlimų. Escamomes skonis dažnai prilyginamas kukurūzams ir šis užkandis ypač dažnai patiekiamas su tako paplotėliais.

6. Kalmarų rutuliukai

Tai populiarus kinų užkandis, apskrudęs ir kietesnis iš išorės, o minkštas viduje.

7. Džiovintos laukinės žuvelės

Tai kinų gaminamas užkandis, skirtas vaikams ir eksportuojamas į Rusiją. Kitoje pakelio pusėje esanti produkto sudėtis gąsdinančiai trumpa: užkandžio gamybai naudota tik žuvis ir druska.

8. Žiogas ant pagaliuko

Jeigu gyvenate Pekine ar Bankoke, greičiausiai esate tikras žiogų ant pagaliukų mėgėjas. O galbūt jums labiau patinka mažyčiai žvirbliukai, pelės, gyvatės? O galbūt skorpionų sriuba?

9. Juodasis česnakų šokoladas

Japonų juodasis česnakų šokoladas atrastas Takko Shoji, kuris ištyręs atrado, kad fermentuotas juodasis česnakas sumaišytas su juoduoju šokoladu gali suteikti energijos ir skatinti virškinimą, jei yra valgomas kelis mėnesius.

10. Kiaulės odelės

Kepta arba skrudinta kiaulės oda – gana dažnas užkandis daugelyje šalių. Šis užkandis dažnai patiekiamas džiovintas arba paskanintas čili pipirais, jį galima valgyti dar šiltą arba nusipirkti šaldyto.


Facebook komentarai:

Daugiau įdomybių