Antis su apelsinais receptas

Primary tabs

Ingredientai

Jauna antis
Morka
Svogūnas
3 apelsinai
375 ml karšto vištienos sultinio
3 šaukštai cukraus
Citrina
2 šaukštai krakmolo
4 šaukštai apelsinų likerio
4 šaukštai baltojo vyno acto
2 šaukštai apelsinų džemo
Petražolės šaknis
2 šaukštai aliejaus
Maltų baltieji pipirai
Druska
Apelsinas papuošimui.

Gaminimas

Antį gerai nuplauname, nusausiname. Morką ir petražolės šaknį gerai nuplauname drugnu tekančiu vandeniu, nusausiname ir supjaustome nedideliais kubeliais. Svogūną nulupame ir smulkiai supjaustome. Vieną apelsiną nulupame ir aštriu peiliu padalijame skiltelėmis. Nulupame vieno apelsino ir citrinos žieveles ir supjaustome labai smulkiais šiaudeliais. Išspaudžiame citrinos ir dviejų apelsinų sultis. Anties vidų ir išorę įtriname druska ir pipirais.

Aliejų supilame į gilių keptuvą ir pakaitiname. Antį dedame į keptuvą krūtinėle į apačią ir kepame 200 laipsnių karštumo orkaitėje 15 minučių. Smulkiai supjaustytas morkas, petražolės šaknį ir svogūnus suberiame aplink antį. Kepame vartydami, kad antis apkeptų iš visų pusių, dar 15 minučių. Antį apverčiame ant nugarinės pusės, užpilame karštą sultinį ir kepame 25 minutes.

Cukrų suberiame į puodą ir, nustatę mažą kaitrą, ištirpiname. Suberiame aplink antį apelsino skilteles, supilame pusę apelsinų sulčių ir citrinos sultis. Maišydami verdame 30 minučių.

Iškepusią antį dedame į pašildytą lėkštę ir 10 minučių laikome išjungtoje orkaitėje. Kepant išsiskyrusias sultis perkošiame, sumaišome su vyno actu, likusiomis apelsinų sultimis ir, nustatę mažą kaitrą, verdame minutę. Nukaičiame, supilame likerį. Krakmolą išleidžiame dviejuose šaukštuose šalto vandens, supilame padažą ir užverdame. Nukaičiame, įmaišome džemą. Pagardiname pipirais, pasūdome.

Antį supjaustome gabalais, apdedame apelsino skiltelėmis. Tiekiame su padažu.

Mėsą plaukite prieš pat ruošdami, nes nuplauta ji greičiau genda.

Facebook komentarai: