Kalėdinis tortas su likeriu receptas

Primary tabs

Ingredientai

200 g džiovintų kriaušių
450 g razinų
140 g džiovintų spanguolių
50 g citrusinių vaisių cukatų
200 ml apelsinų likerio
100 g išgliaudytų lazdynų riešutų
200 g sviesto
175 g rudojo cukraus
4 kiaušiniai
250 g miltų
50 g imbiero šaknies

Gaminimas

Džiovintas kriaušes ir cukatas supjaustome nedideliais gabalėliais, imbierą – smulkiai. Kiaušinius išplakame. Į dubenį sudedame džiovintus produktus, razinas ir cukatas. Supilame likerį ir sumaišome. Pridengiame plėvele ir paliekame 18-24 valandas pastovėti. Per šį laiką vieną du kartus pamaišome. Apskritą 20 cm skersmens, 7,5 cm gylio kepimo formą patepame sviestu. Pergamentinį popierių įklojame taip, kad jo kraštai 2,5-5 cm kyšotų virš kepimo formos kraštų.

Lazdynų riešutus šiek tiek paskrudiname, suberiame į virtuvinį kombainą ir kiek pasmulkiname. Pusę riešutų sudedame į dubenį, o likusius visiškai susmulkiname. Juos suberiame į kitą dubenį ir sumaišome su 300 g džiovintų produktų mišinio. Tada sudedame į virtuvinį kombainą ir smulkiname tol, kol išeina tiršta pasta. Sviestą ir cukrų gerai išsukame. Pamažu įmaišome kiaušinius, suberiame miltus. Sudedame dubenyje likusius lazdynų riešutus, tirštą pastą, likusius džiovintus produktus, imbierą ir gerai sumaišome.

Tešlą dedame į paruoštą formą. Paviršių išlyginame. Kepame 130 laipsnių C karštumo orkaitėje apie 2 valandas. Paliekame atvėsti formoje.

Facebook komentarai: