5 ilgiausi vietovardžių pavadinimai

Primary tabs

Daugiau rekordų: ČIA

5 ilgiausi vietovardžių pavadinimai
  
1. Taumatawhakatangihangakoauauotamateatu- ripukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu (85 raidės)Nežymi 305 m aukščio kalva Naujojoje Zelandijoje, Hauko įlankos regiono pietuose, į pietus nuo Vaipukurau miesto.

Tai ilgiausią pasaulyje pavadinimą turintis vietovardis (įtrauktas į Gineso rekordų knygą). Pavadinimą sudaro 85 raidės (tačiau viena iš šio žodžio versijų yra net 92 raidžių ilgio).

Šis pavadinimas maorių kalba reiškia „Kalva, ant kurios fleita groja Tamatea – tas, kuris atkeliavo iš toli, turėjo apipjaustytą penį, įsidrėskė savo kelius kopdamas į kalnus ir krito ant žemės pas savo mylimąją“.

Sutrumpintai šią egzotiškai pavadintą kalvą naujazelandiečiai vadina Taumata. Beje, ilgąjį pavadinimą savo dainose yra panaudojęs Naujosios Zelandijos bardas Peteris Cape’as ir britų grupė „Quantum Jump“.

2. Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (58 raidės)Miestelis Velse, Anglesio saloje. Trumpiau vadinamas Lanvair Pulgvingilu (Llanfair Pwllgwyngyll). 3040 gyventojų (2001 m.). Šio miestelio pavadinimas iš 58 raidžių (valų kalba) yra ilgiausias Europos vietovardžio pavadinimas, taip pat vienas ilgiausių pasaulyje.

Sutrumpintai vadinamas Llanfairpwll. Šis vietovardis mėgstamas turistų, kurie sustoja geležinkelio stotyje ir fotografuoja miestelio pavadinimą. O jis reiškia „Šv. Marijos bažnyčia baltojo lazdyno dauboje netoli greito vandens sūkurio ir Šv. Tysilijaus raudonojo urvo bažnyčia“.

3. Tikkitikkitembonosarembocharichariruchipiperipembo (48 raidės)Kinijos liaudis taip pat neatsilieka, saraše. Nors pavadinimas yra labai keistas ir per sunkus ištarti, bet jis naudojamas ir naudojamas labai dažnai minint ežerus.

4. Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg (45 raidės)Ežeras Websteryje, Masačiūsetse, esantis netoli Konektikuto sienos ir užimantis 5,83 kv. km plotą. Paprastai jį žmonės vadina Webster Lake.

Ežero pavadinimas, kaip ir didelė dalis Amerikos vietovardžių, kilęs iš vienos indėnų genties kalbos. Tiksliau – tai nipmukų kalbos frazė, reiškianti „Žvejojimo vieta prie sienos“. Pavadinimo esmė paprasta – šioje vietoje kirsdavosi kelių genčių teritorijos. Tiesa, „The Webster Times“ redaktorius Larry’is Daly’is trečiajame XX a. dešimtmetyje rašė apie minėtą ežerą ir jo pavadinimą išvertė humoristiškai: „Jūs žvejojate savo pusėje, aš žvejoju savo pusėje, o viduryje nežvejoja niekas“.

Nipmukai gimtąja algonkinų kalba vadinami nipnetais, „šviežio vandens žmonėmis“.

5. Pekwachnamaykoskwaskwaypinwanik (31 raidė)Dar vadinamas Manitoba, pavadinimo reikšmė siejama su laukine žvejyba, arba pažodžiui, kur laukiniai upėtakiai, kuriuos sužvejojo su kabliais.

Ežeras centrinėje Kanadoje, Manitobos valstijoje už 75 km, jos sostinė Vinipegas. Netoli kiti du didesni ežerai: Vinipego ežeras, Vinipegosio ežeras. Ežero ilgis 200 km, plotis 45 km, jame – keletas salų. Ežere išvystyta komercinė žvejyba.

Facebook komentarai: