Brangiausių gyvūnų TOP 10

Primary tabs

Daugiau rekordų: ČIA


  
10. „Chinese Crested Hairless Puppies“ (Kiniečių kuoduotasis šuo) (4.000-5.000 $) Kinų kuoduotojo šuns veislė – labai sena ir, galbūt todėl, labai įdomi. Šunų pasaulyje ji pasižymi daugeliu unikalių ypatybių, todėl joje kiekvienas gali surasti kažką, tinkantį sau. Vadoje būna nuo 1 iki 9 šuniukų, bet dažniausiai – 3-5. Kinų šunys gyvena ilgai, apie 11-14 metų, kas aiškinama sveika genetika. Kailio nebuvimas – genetinė mutacija, o ne genetinis defektas. Tai yra priežastis to, kad nepaisant savo plikumo, jie retai serga ir visai nėra tokie gležni, kaip gali pasirodyti. Standartiškai idealiausias ūgis yra nuo 23 iki 33 cm, idealiausias svoris yra nuo 3 iki 4,5 kg.
9. „Savannah“ (Savana katė) (4.000-10.000 $) Bengalijos selekcininkas Judee Frankas sugebėjo kryžminti servalą (Afrikos laukinę katę) ir naminę katę, gaudamas pirmą savaną 1986 m. balandžio 7-ąją. Ji laikoma viena iš didesnių prijaukintų kačių veislių. Ankstyvos kartos savanos gali sverti 4,5-12 kg, vėlesnės – 3,5-8 kg.
8. „Mona Guenon“ (Mona beždžionė) (6.000 $)Beždžionių rūšis priklausanti šunbeždžionių šeimai. Markatos genčiai priklausančios beždžionės paplitusios vakarų Afrikos atogrąžų miškuose, tačiau šis gyvūnas geba prisitaikyti prie bet kokios miško aplinkos.
7. „De Brazza‘s Monkey“ (Brazo markata) (10.000 $) Brazo markata – šunbeždžionių šeimos primatas, priklausantis markatų pošeimiui. Jos plačiai pasiskirstę po centrinę Afriką ir Etiopiją bei vakarų Keniją, ypač miškuose šalia upių ir pelkių. Beždžionė pasipuošusi balta barzda, taškuotu geltonai pilku kailiu ir balta juosta prie kiekvienos šlaunies. Rankos, kojos ir uodega yra juodos. Ant kaktos yra raudonų plaukų, žando kailis yra pilkai juodas ir geltonas. Beždžionė gyvena apytiksliai 22 metus. Tai yra drovi, teritorinė beždžionė, kuri gyvena mažose socialinėse grupėse. Kiekvienos socialinės grupės lyderis yra stipriausias patinas, kurio pareiga - apsaugoti grupės narius. Patelės sveria 4 kg, o patinai – 7,5 kg. Nors daug žmonių įsigydami primatą pakloja dideles pinigų sumas, tačiau jie nusivilia, kai paklusnūs ir švelnūs kūdikiai užauga ir tampa nenuspėjamais bei priešiškais suaugusiais.
6. „Striped Ball Python“ (Dryžuotasis kamuolinis pitonas) (10.000 $) Pitonų selekcininkas Bob Clark teigia, kad geltona juosta su juodais kraštais yra tai, kas daro šį gyvūną labai unikalų.
5. „Hyacinth Macaw“ (Hiacintinė ara) (6.500-12.000 $) Šie paukščiai yra apytiksliai 1 metro ilgio ir yra ryškiai mėlynos spalvos. Gyvena centrinėje ir rytinėje Pietų Amerikoje. Hiacintinės aros sparnas yra apytiksliai 10 cm ilgio. Turi labai stiprius snapus. Būtent dėl ryškiai mėlynų plunksnų ši papūga yra brangiausia iš arų. Didžiausia iš skraidančių papūgų. Nepaisant didelės kainos, mėlyna plunksnų spalva daro jas populiariais numylėtiniais, tačiau šis populiarumas turi ir neigiamų padarinių – hiacintinės aros nyksta.
4. „Reticulated Albino Type II Tiger Python“ (2 tipo tinklinis-tigrinis pitonas) (15.000 $) Pitonų selekcininkas Bobas Clarkas pardavinėja pitonus po 15.000 $ už vienetą. Tai nepaprastai reta veislė. Šiai pitonų rūšiai būdinga dominuojanti tigro struktūra ir tai daro ją nepaprastai populiarią gyvačių pasaulyje.
3.„Lavender Albino Python Female“ (Lavandinis pitonas. Patelė) (20.000 $) Ši gyvatė raudonomis akimis slepiasi po ryškiai geltona oda. Ją taip pat galima įsigyti pas pitonų selekcininką Bobą Clarką.
 
2. „Chimpanzee“ (Šimpanzė) (60.000-65.000 $)Šimpanzės – hominidų šeimos primatų gentis. Šiai genčiai priklauso dvi rūšys: paprastoji šimpanzė ir mažoji šimpanzė. Paprastoji šimpanzė randama didelėje Afrikos dalyje. Jai gresia išnykimas. Šimpanzės laikosi grupėmis, kurių dydis nuolat kinta. Vienoje grupėje gali būti apie 25 narius, tačiau gyvūnai nuolat migruoja iš vieno būrio į kitą. Pagrindinis šimpanzių maistas - įvairūs augalai. Šimpanzės sveria apytiksliai 52 kilogramus, o patinas įprastai yra truputį didesnis už patelę.
1. „White Lion“ (Baltasis liūtas) (138.000 $) Baltasis liūtas yra labai retas dėl to, kad gyvūnas yra albinosas ir jo genuose nenumatytas baltos odos pigmentas. Baltojo liūto akių spalva yra panaši į paprastojo liūto, tačiau kailio pigmentacija ir oda - ne. Dėl jo kainos, reiklumo, išlaikymo ir stygiaus, baltasis liūtas lieka vienas iš sunkiausiai įsigyjamų gyvūnų pasaulyje. Baltieji liūtai labai reti: gamtoje išnykę daugiau nei prieš 10 metų – jie buvo pašalinti iš natūralaus savo arealo ir veisiami tik nelaisvėje Pietų Afrikoje. Taip pat jie auginami zoologijos soduose ir cirkuose. Palyginti neseniai vėl pradėta bandyti grąžinti šiuos gyvūnus atgal į gamtą. Keli individai jau žengia pirmuosius žingsnius gamtoje, tačiau visi kiti jų gentainiai gyvena nelaisvėje.

Facebook komentarai:

Daugiau rekordų

4