Ilgiausiai išgyvenę gyvi padarai Žemėje

Primary tabs

Daugiau rekordų: ČIA

  
Jeanne Louise Calment – 122 metai Ilgiausiai pasaulyje gyvenęs žmogus. Ji gimė 1875 m. vasario 21-ąją, mirė 1997 m. rugpjūčio 4-ąją. Ši prancūzė laikoma ilgiausiai gyvenusiu asmeniu, kurio gyvenimo trukmė buvo patvirtinta. Ji išgyveno 122 metus ir 164 dienas, pergyvendama savo dukrą ir vienintelį anūką.

Galbūt J. Calment ilgaamžiškumui įtakos turėjo genai – jos tėvas išgyveno 94, motina 86 metus. Sakoma, kad ji buvo paskutinis asmuo, kuriam nusišypsojo laimė susipažinti su menininku Vincentu Van Goghu, kuris tariamai apsilankė jos tėvo audinių parduotuvėje 1888 m.


Omaras George‘as – 140 metų Niujorko restoranui pasisekė, kad jie galėjo pasiūlyti brandžiausią vėžiagyvį, kada nors buvusį jų meniu.Milžiniškas omaras, sveriantis apie 10 kg, pasaulį išvydo 1869 m., tais pat metais, kaip Britanijos premjeras Neville‘is Chamberlainas ir prancūzų dailininkas Henri Matisse‘as. Omaras George‘as buvo parvežtas iš ledinių Atlanto vandenų.

„City Crab and Seafood“ restorano vadybininkas, nusipirkęs George‘ą už 100 dolerių, sakė, kad omaro amžių galima nustatyti iš jo svorio. Svoris padidėja apie 500 g kas septynerius ar dešimt jo gyvenimo metų.

George‘o laimei, gyvūnų teisių organizacija PETA gavo pranešimą apie tai, kad omaras laikomas mažame akvariume. Tuomet PETA pavyko įtikinti restoraną paleisti George‘ą atgal į laisvę.Grenlandinis banginis – 211 metų. Grenlandiniai banginiai yra ilgiausiai gyvenantys žinduoliai Žemėje. Jie gyvena apie 100-200 metų. Patvirtinta, kad vienas iš jų išgyveno 211 metų.

Sekdami amino rūgščių pakitimus banginių akių lęšiuose, mokslininkai gali nustatyti apytikrį jų amžių.

Biologas Craigas George‘as surado jų ilgo gyvenimo priežastį. Jis sakė: „Grenlandinių banginių gyvenimo sąlygos yra atšiaurios – šaltas vanduo, nedaug maisto. Gali būti, kad dėl to jie priversti palaikyti didelę kūno masę, turėti efektyvią sistemą riebalų kaupimui ir šilumos palaikymui. Tai gali sąlygoti lėtą vystimąsi ir ilgą gyvenimą.“

Praeityje Aliaskos gyventojai buvo beveik išnaikinę šiuos banginius.

 


Žuvis koi – 226 metai Koi yra naminis karpis, laikomas papuošti dirbtinių akmenų baseinus ir tvenkinius. Jie žinomi kaip išgyvenantys daugiau kaip 200 metų. Vienas iš ilgiausiai gyvenančių stuburinių gyvūnų, kurio gyvenimas yra pagrįstas dokumentais, yra Hanako. 6,8 kg svėrusi žuvis iš Japonijos nugaišo 1977 m., būdama 226 metų. Ji gimė 1751 m., 25 metais anksčiau, negu Amerika tapo nepriklausoma.Vėžliai – 255 metai Sausumos vėžlių ilgaamžiškumas siejamas su lėta roplio medžiagų apykaita. Ekspertai sako, kad tai yra bendra taisyklė – gyvūnai, kurių medžiagų apykaita yra greita, miršta anksti. Tie, kurie eikvoja energiją lėčiau, gali gyventi daug dešimtmečių.

Žiniasklaida dažnai tvirtina, kad seniausias pasaulyje sausumos vėžlys nugaišo, pvz., Harriet ir Tu’I Malila, kurie nugaišo 175 ir 188 metų.

Bet manoma, kad Addwaita, sausumos vėžlys, gyvenęs Bengalijoje, buvo apytiksliai 255 metų, kai nugaišo. Jo amžių patvirtino radioaktyvinis datavimo metodas. Buvo nustatyta, kad Addwaita buvo vienas iš seniausių šiuolaikinių būtybių. Jo ilgas gyvenimas pasibaigė, kai įskilo kiautas ir atsirado žaizda. Po kelių mėnesių gyvūnas nugaišo.Valgomi jūrų moliuskai „quahog“ – 410 metų. Dar vienas jūrų delikatesas iš ilgaamžių sąrašo. 2007 m. moliuskas buvo ištrauktas Islandijos pakrantėje.

Gręždami moliusko kriauklę ir skaičiuodami visus žiedus, mokslininkai nustatė, kad Arctica Islandica buvo seniausias gyvas gyvūnas, kada nors tyrinėtas Bangoro universitete. Buvo nustatyta, kad moliuskas, pavadintas „Ming“ pagal Kinų dinastiją, kuri karaliavo tuo metu, kai jis gimė, buvo 405–410 metų. Deja, vargšas Ming nugaišo, kai jį pradėjo tyrinėti mokslininkai.Antarktinė kempinė –1550 metų. Manoma, kad vienam šio lėtai augančio Antarkties vandenyno gyventojo egzemplioriui yra daugiau kaip 1550 metų. Palyginimui galima pasakyti, kad jis galbūt gyveno 461 mūsų eros metais, kai mirė šventasis Patrickas.

Nors tai galbūt labiau panašu į augalą, nes jis nejuda, mokslininkai tikrai klasifikuoja šią kempinę kaip gyvą būtybę, kuri dėl nepaprastai lėto augimo gyvena taip bauginančiai ilgai.Turritopsis nutricula – nemirtingas. Ši nepaprasta, panaši į medūzą, būtybė yra mūsų sąrašo viršuje kaip seniausia pasaulyje gyvenanti būtybė, neturinti jokių amžiaus ribų. Kaip mano „Smithsonian Tropical Marine“ instituto jūrų biologai, ši unikali rūšis yra vienintelis pasaulyje biologiškai nemirtingas gyvūnas..

Šiltų sūrių Karibų jūrų gyvūnas buvo pastebėtas toli nuo savo gimtų vietų – Ispanijoje, Italijoje, Japonijoje, ir Panamos Atlanto pusėje. Manoma, kad jie tyliai užkariauja vandenynus, prisikabindami prie laivų balastinio vandens rezervuarų.

Kokia jų „nesenėjimo“ paslaptis? Mažytė permatoma nago dydžio jūros būtybė gali regeneruoti visą savo kūną per nuolatinį procesą, vadinamą „transdiferenciacija“, nes gali paversti vieno tipo ląsteles kito tipo ląstelėmis.

Facebook komentarai:

Daugiau rekordų