Krepšinio rekordai

Primary tabs

Daugiau rekordų: ČIA

Daugiausia taškų tarptautinėse varžybose pelnyta Azijos šalių žaidynėse Indijoje 1982 metų spalį, kai žaidė Irako ir Jemeno komandos – 251:33.
Daugiausia taškų oficialiose varžybose pelnė trylikametis švedas Matsas Wermelinas: žaisdamas regioninėse jaunimo varžybose, vykusiose Stokholme 1974 m. vasario mėnesį, jis įmetė 271 tašką.
Amerikietis Jamesas Borgesas kamuolį varė be perstojo 24 valandas 137 km atkarpa.
Geriausiai mėtė į krepšį amerikietis Jessas Lilesas 1992 m. birželio 11 d.: per dešimt minučių iš 240 metimų pataikė 231.
Mesdamas į krepšį daugiausiai uždirbo Donas Calhounas, rungtynių žiūrovas. Rungtynės vyko 1993 m. balandžio 13 dieną dalyvaujant Čikagos „Bulls“. Atsitiktinai išrinktas reklamos triukui, jis pataikė į krepšį iš žaidimo aikštelės galo ir gavo vieno milijono dolerių prizą!

NBA rungtynių rekordai
Daugiausiai nepataikytų baudos metimų per rungtynes: 2000 m. gruodžio 8 d. Shaquille'as O'Nealas (Los Andželo „Lakers“) mače su Sietlo „SuperSonics“ prametė pro šalį visus 11 -a baudų metimų.
Daugiausia taškų per vienas rungtynes: 1962 m. kovo 2 d. Filadelfijos „Warriors“ vidurio puolėjas Wiltas Chamberleinas dvikovoje su Niujorko „Knicks“pelnė net 100 taškų.
Daugiausiai rezultatyvių perdavimų: 1990 m. gruodžio 30 d. Scottas Skilesas iš Orlando „Magic“ per dvikovą su Denverio „Nuggets“ atliko net 30 rezultatyvių perdavimų.
Daugiausiai atkovotų kamuolių: 1960 m. lapkričio 24 d. Wiltas Chamberleinas („Filadelfijos „Warriors“ ) mače su Bostono „Celtics“ sugriebė net 55 atšokusius kamuolius.
Daugiausiai blokuotų metimų: 1973 m. spalio 28 d. Elmore'as Smithas iš Los Andželo „Lakers“ blokavo net 17 varžovų iš Portlando „Trail Blazers“ metimų.
Daugiausiai taškų per kėlinį: 1978 m. balandžio 9 d. George'as Gervinas „(San Antonijaus „Spurs“) ir 2008 m. gruodžio 10 d. Carmelo Anthony (Denverio „Nuggets“ ) per kėlinį įmetė net po 33 taškus.
Daugiausiai taškų per pratęsimą: 2006 m. gruodžio 17 d. Gilbertas Arenas (Vašingtono „Wizards“) per pratęsimą su Los Andželo „Lakers“ klubu surinko net 16 taškų.
Daugiausiai tritaškių per rungtynes: 2003 m. sausio 7 d. Kobe Bryantas („Los Andželo „Lakers“) ir 2005 m. kovo 13 d. Donyellas Marshellas (Toronto „Raptors“) pataikė net po 12 tritaškių.
Ilgiausios rungtynės: 1951 m. sausio 6 d. Indianapolio „Olympians“ ir Ročesterio „Royals“ mačą tik po šešių pratęsimų 75:73 laimėjo šeimininkai.
Daugiausiai bendra taškų suma per rungtynes: 1983 gruodžio 13 d. Detroito „Pistons“ krepšininkai po trijų pratęsimų palaužė Denverio „Nuggets“ ekipą rezultatu 186:184.
Nerezultatyviausios rungtynės: 1955 metų vasario 27 d. Bostono „Celtics“ įveikė Milvokio „Hawks“ 62:57 (iš viso – 119 taškų).
Daugiausiai taškų per pirmą rungtynių pusę: 1990 m. lapkričio 10 d. Fynikso „Suns“ per pirmus du dvikovos su Denverio „Nuggets“ klubu kėlinius surinko net 107 taškus.
Mažiausiai taškų per rungtynes: 1999 m. balandžio 10 d. Čikagos „Bulls“ per akistatą su Majamio „Heat“ pelnė vos 49 taškus.
Mažiausiai taškų per kėlinį: 1997 m. balandžio 6 d. Dalaso „Mavericks“ į Los Andželo „Lakers“ krepšį ir 2004 m. vasario 8 d. „Golden State Warriors“ į Toronto „Raptors“ krepšį sukrapštė vos po 2 taškus.
Mažiausia taškų per pratęsimą: 0. Taškų per papildomas 5 min. per visą NBA istoriją nepavyko surinkti net aštuoniems skirtingiems klubams („Rockets“, „Lakers“, „Sonics“, „Pacers“, „Nuggets“, „Bullets“, „Pacers“, „Clippers“).
Pergalė didžiausiu skirtumu: 1991 m. gruodžio 17. Klivlendo „Cavaliers“ nušlavė Majamio „Heat“ ekipą net 68 taškais – 148:80.
Mažiausiai klaidų per rungtynes: 2006 m. balandžio 1 d. Milvokio „Bucks“ prieš Indianos „Pacers“ ir 2009 m. kovo 19 d. Klivlendo „Cavaliers“ prieš Portlando „Trail Blazers“ per 48 min. suklydo tik po 2 kartus.
Didžiausio deficito panaikinimas 4 kėlinyje: 1977 m. lapkričio 25 d. Milvokio „Bucks“ krepšininkai mače su Atlanta „Hawks“ likus 8 min. 43 sek. atsiliko net 29 taškais, bet spurtavo 35:4 ir išplėšė pergalę rezultatu 117:115.