Rašymo klaviatūra pasaulio rekordas

Primary tabs

Daugiau rekordų: ČIA

Rašymo klaviatūra pasaulio rekordas
  
Neoficialaus greitojo rinkimo mechanine kompiuterio klaviatūra čempionate nugalėtoju tapo JAV amerikietis Shawnas Wrona.Jam pavyko per vieną minutę surinkti 163 žodžius. Oficialus pasaulio rekordas yra 158 žodžiai per minutę, rodo Gineso rekordų knygos archyvo duomenys.

Specialusis čempionatas įvyko šią savaitę internetu socialiniame tinkle „Facebook“. Į pusfinalį pateko šeši žmonės, iš kurių į finalą išsiveržė Sh. Wrona ir Nathas Bowenas iš Niujorko.

Finalą sudarė du etapai. Pirmąjį etapą Sh. Wrona lengvai laimėjo, pademonstravęs rekordinį pirštų judėjimo greitį. Antrasis etapas buvo daug sudėtingesnis už pirmąjį. Dalyviams teko įvykdyti daugybę komandų klaviatūroje norint surinkti painių ir neaiškių frazių kratinį. Sh. Wornas ir čia nugalėjo varžovą, surinkęs 125 žodžius, tuo tarpu jo konkurentas surinko 75 žodžius per minutę.

Čempionato nugalėtojui įteiktas 2 tūkst. JAV dolerių prizas.

Čempionatas ypatingas tuo, kad pagrindinis jo dalyvių instrumentas – mechaninė klaviatūra „Das Keyboard“. Ant jos klavišų nėra raidžių ir simbolių, todėl renkama faktiškai akluoju būdu. Toks klaviatūros tipas sukurtas specialistams, kuriems tenka spausdinti tekstus keliomis kalbomis. Anot jų, įvairių simbolių užrašas ant vieno klavišo apsunkina darbą.

Facebook komentarai:

Daugiau rekordų